Kartáček YONI aneb co dokáže jeden klacík

Ivet, žiješ ve 21. století, nemusíš si čistit zuby nějakým klackem, neodpustila si ségra, když jsem se zase rozhodla využít čas strávený ve výtahu k vyčištění zubů. (K tomu se ještě dostanem.) No právě, říkám si. S každým dnem přibývají nové možnosti, ale zároveň i informace o tom, kam takový přehlcený svět spěje. A to už možná víte, že nemám ráda katastrofické scénáře. Máme se krásně a přehlížíme fakt, že náš životní styl (ano, i tvůj) má dopad na to, kde žijem a budou žít další a další. Vždycky si můžeme vybrat šetrnou variantu, ať už kupujeme cokoli. Takže plastový kartáček, tuba na pastu, zubní pasta nebo 100% rozložitelná přírodní větvička, která svoji práci odvede navíc i bez vody? A vůbec, fakt je pro naše zuby lepší něco umělého než kousek přírody?

Přiznávám, že i když jsem delší dobu věděla, proč dát přednost kartáčku YONI, chvilku mi trvalo si zvyknout. Nakonec jsem ráda, že jsem mu před rokem dala šanci a můžu poreferovat. Pokud se taky ptáte, proč nás vlastně od mala učí používat plastový kartáček se zubní pastou a je to považováno za nutnost, odpověď najdete zde. Klacík je šťavnatý – obsahuje totiž silici, která neutralizuje Ph a udájně spouští chemickou reakci, při které se vylučují látky obnovující sklovinu a přirozenou vitalitu zubů. A víte co, kdo nevěří, možná si rád přečte vědecké studie. 

Prokládala jsem ze začátku čištění kartáčkem YONI ještě s klasickým kartáčkem a kokosovým olejem/kurkumou. Nebráním s tomu ani dnes, ale není to potřeba. Takhle jsem spoko já, můj chrup i moje zubařka. Čeho si všmnete snad už po prvním použití YONI, je jakoby vyleštěnost zubů – jsou krásně hladké a pořád si po nich nevěřícně přejíždíte jazykem.

Kartáček mi většinou vydrží 2 měsíce, někdo jeden kousek pravidelně používá i déle. (Stojí kolem 60,-, takže vlastně i ušetříte.) Vyschl mi jednou a to spíš kvůli mé nedbalosti, naštěstí už ale výrobci nabízí i praktické s99kleněné pouzdro. Sama netrpím problémy se zuby či dásní, jsem ale z těch, kteří mají zažloustlost a pigment snad v genech. Právě YONI slibuje vybělení a odstranění pigmentu, takže jsem do budoucna ještě zvědavá. Zkušenosti ostatních můžete sledovat třeba i na YONI FB.

Velké plus je, že si s ním čistím zuby kdykoli a kdekoli během dne. Už to zní jako z Teleshoppingu, ale vážně – dokonce jsem se přistihla, že mě kousání kartáčku uklidňuje, takže doporučuju zapojit ho do hry během vašich „oblíbených“ aktivit a povinností.

Vlastně jsem si poprvé přírodní kartáček koupila hlavně z toho důvodu, že mi přišel praktický na cestování – vzala jsem si ho na festival, do hor a pak se mi hodil i do příručního zavazadla do letadla. Právě poslední cesta trvala týden a já si říkala, že už se asi k zubní pastě vrátit nechci.  Asi určitě. Věčně nestíhám a čištění zubů po cestě do školy je prostě něco pro mě. Víc info a návod k použití najdete na oficiálním YONI webu.

Zkusili jste? Znáte jiné alternativy nebo zůstáváte věrní zajeté klasice?

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *