Berlin: the city of cool

O výletu do Berlína jsem se psát nechystala – je dostupný a tehdy jsem měla pocit, že jsem poslední, kdo tam nebyl, takže co asi tak nového bych vám řekla, že? Navíc jsem jela Berlín prostě jen sama zažít – to se mi tak někdy chce (Bavil mě, bavil mě moc.) a ani si nezaznamenávala kavárny, které mi učarovaly.

S sebou jsem ale vzala můj stařičkej Zenit, a tak po půl roce koukám na vyvolané fotky a kromě toho, že bych si tam okamžitě dala pár letních dní, rojí se mi v havně pár slov a tipů.

//

Jeďte. A klidně sami. Když budete chtít, tak si pokecáte i tak.

Půjčte si kolo. Je to cyklo ráj, kdybyste to náhodou ještě nevěděli. Já využila městskou jen dvakrát – při cestě z vlakového nádraží a zpět.

Nevynechejte Mauerpark, ideálně sem zajděte i víckrát. Najdete tady největší blešák, kde můžete získat cool hipsta look do několika minut, dát si pivo a zaposlouchat se každé 4 metry do jiné live muziky, stačí občas přeskočit piknikující lid a tak. Tohle místo vám doporučí průvodci, ale i místní. Já měla štěstí, že jsem bydlela hodně blízko a zažila jsem tak Mauerpark nejen během hodně přelidněné neděle, kdy jsem si zvládla projít asi tak půl blešáku a dala si vegan indické Satay, ale strávila jsem tady moc milý teplý letní večer.

Po cestě sem se navíc můžete stavit na skvělé California pop, ovocné a jiné poctivé a fotogenické ledňáky. (Falckensteinstraße 4)

Zajděte na farmářské trhy. Třeba na Kollwitzstrasse.

A vůbec, klidně se jen flákejte po městě a jezte, protože je hodně co a o veganské verze čehokoli není nouze.

Berlín je … Berlín. Dostane se vám pod kůži, takže ani moc nebrečíte, že si za tohle zaplatíte.

Navíc vzduch, který vás na chvíli nakopne, ten je zadara. Ulice, pouliční malůvky a uměnítvůrci vlastně taky. Inspiraci nasajete. Trhy, blešáky, sekáče, ty zase stojí za to. Za památkami moc nikam nejezdím, a tady jsem je nevyhledávala už vůbec. Na kole ale stejně na ty „hlavní“, jako je Památník berlínské zdi, Braniboská brána nebo Židovský památník, stejně narazíte. Hned několik muzeí se nachází na jednom ostrůvku vedle sebe.

Bydlení jsem si už tradičně našla přes airbnb.cz. Ubytovala jsem se v hodně stylish hipsta pokoji u přemilé paní v ulici Kollwitzstrasse, a to jsem ani netušila, že je tady vegan-firendly restaurace Lucky leak. Přijela jsem navíc v sobotu ráno, kdy tady pravidelně začínají trhy snad přes celou ulici, která teda vůbec nebyla krátká. Taky najdete fajn kavárnu Kaffee Kathe.

 

Možnstí, kde se dobře najíst a zastavit se na kávu, je nesmírně moc. Google a appky poradí. Tady jsou ještě další mé tipy. Jen cca půl kilometru od Berlínské zdi najdete dva fajn podniky.

Nejdřív narazíte na The tee – noodle bar – vegan a bzl možností

A téměř za rohem, v klidné, milé části Distrikt coffee, kde je káva skvělá natolik, že jim odpustíte i absenci rostlinného dezertu.

Bonus: Obecně v Německu je obrovský výběr kvalitních potravin a stojí za to navštívit obyčejné markety, kde se válí cizrnové těstoviny a další vychytávky jakoby nic!

 

Kdybych třeba chtěla tipy na příště, kam mě pošlete? 🙂

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *